butik için hashtagler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

instagram son zamanların en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi haline gelmiştir. instagram’ın hayatımıza girmesi ise 2010 yılında Apple’ın sadece İphone telefonuna uyumlu olarak gelmiştir. Fakat daha sonra tüm işlemcilere uygun hale getirilip, sizlere sunuldu. İnstagram’ın şuanda milyonlarca kullanıcısı bulunmakta ve oldukça sevilmiştir. Bu uygulama aynı zaman da oldukça kolay kullanıma sahiptir. Fotoğrafı çekiyor ve kendi instagram profiliniz de fotoğraflar üzerinde oynama yaparak paylaşıyorsunuz. İşlem bu kadar basit olmakla birlikte fotoğrafınıza yorum, like gibi beğeniler gelerek sizler sosyal yapmaktadır. Resim odaklı olan instagram son zamanlar da bolca rastladığımız instagram butikleri ile ticari bir kazanç elde edilmektedir. Normalde butiği olanlar instagramdan bu yönünden faydalanmak istemiş ya da sıfırdan kendine instagram butik sayesinde para kazanmaya başlamış olanlar vardır. Sıfırsan butik açanlar için butik için hashtagler konusu oldukça yararlı olacaktır.

instagram da satış yapmak oldukça takipçiye sahip olmaktan geçmektedir. Bunun için insanlar çeşitli araştırmalar yaparak takipçisini arttırmaya çalışmakta ve bununla birlikte butiklerinde ki satışı arttırmaya çalışmaktadır. Hashtagler instagramı sosyal olarak kullanmak için önemi büyük olup, paylaşımınızı anahtar kelime olarak kullanır. Böylelikle bu yapılan paylaşım birden fazla kişiye ulaşmasını sağlayarak sizlere avantaj katacaktır. Düşünün ki bir butiğiniz var ve bu butik de ürün paylaşımı yapacaksınız. En çok kullanılan hashtagler arasından birisini paylaşımınıza eklediğiniz anda bu ürün birçok kişinin görmesini sağlayacaktır. Bu şekilde ürününüzü beğenen kişilerin ilgisini çekerek butiğinizi ziyaret edecek takipçini olacak ve sizden sipariş vererek belki de ürününüzden satın alarak sizlere kar sağlatacak. Bunun için butik için hashtagler oldukça önemlidir.

Peki, her hashtagler önemli midir? Tabi ki hayır! Butik için paylaşılan ve en çok kullanılan hashtagler vardır. Bunların paylaşılması daha çok üyeye ulaşmanızı sağlar. Butik için belirli olan hashtagler örnek verecek olursak eğer; takı butiğiniz ya da ayakkabı butiğiniz var ise #butik, #ayakkabı, #takı, #moda gibi hashtagler ekleyebilir ve bu şekilde daha çok kişinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki butik için hashtagler oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın