instagram fenomenleri

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bugün 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşan instagram’ın yükselişi, Facebook Yönetim Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg ’in satın almasıyla da ivme kazanmaya devam ediyor. Günlük 95 milyon fotoğraf veya videonun paylaşıldıgı uygulama ile instagram fenomenleri de ortaya çıktı. Dünya genelinde, birçok kişi instagram’da paylaştığı fotoğraf ve videolar sayesinde ünlü oldu. 91,7 milyon takipçisi ile Selfie’nin mucidi Kim Kardashian paylaştığı cesur pozlarıyla halen İnstagram fenomenleri arasında ilk üçte yer almaya devam ediyor. Kardashian’ın kız kardeşleri de İnstagram fenomenleri arasında ilk on içerisindeki yerini koruyor. 89,3, milyon takipçisiyle Ronaldo, 93,9 milyon takipçisi ile Beyonce de İnstagram fenomenleri arasında ilk sıralarda yerini koruyan ünlüler.

Her ne kadar fotoğraf paylaşım sitesi olsa da Türkiye’de ünlülerin sık sık instagram üzerinden diğerlerine göndermelerde bulundukları platformlardan biri. Zaman zaman fotoğraflarla, videolarla imalarda bulunarak mesajlar gönderdiklerine de şahit oluyoruz. Ünlüleri takip eden fanları, özellikle onların özel hayatını didik didik ederek irdeliyor, yaptıkları yorumlarla da eleştirilerde bulunabiliyor. Ünlülerin gittikleri kuaför, saç renkleri, ayakkabı ve kıyafetlerini nereden satın aldıkları gibi bilgileri de instagram üzerinden alıyorlar. Ünlülerin evcil hayvanları, çocukları, gittikleri mekânlardan paylaştıkları fotoğraflar da takipçileri tarafından mercek altına alınıyor. Ülkemizde instagram fenomenleri denilince akla ilk gelen isim pop yıldızı Demet Akalın. Akalın’ın 5,5 milyon takipçisi bulunuyor. 3,2 milyon takipçisiyle instagram’da ilk sıralarda yer alan Gülben Ergen, gündemde olan boşanmasıyla ilgili açıklamayı İnstagram üzerinden yapmıştı. Pop müziğinin yeni Tarkan’ı olarak anılan Murat Boz da 6,4 milyon takipçisiyle İnstagram fenomeni.

instagramda fenomen olanlar sadece insanlar değil. Birbirinden sevimli hayvanlar da instagram fenomeni oldu. Minik sevimli kedi İamlilbub’un 1,5 milyon takipçisi bulunuyor.  Uykucu tavşan Bunnymama 8636 bin takipçisinden her gün yüzlerce beğeni alıyor. İsveçli Harris Markatatos isimli instagram kullanıcısının köpeği olan Hector’un da şu anda 720 bin takipçisi var. Markatatos, köpeğinin fotoğraflarını paylaştıktan sonra yoğun ilgiyle karşılaşınca, Hector için ayrı bir hesap açtı. Kısa sürede hayran kitlesini arttıran Hector, instagram fenomenleri arasında yerini aldı.

Bir cevap yazın