instagram hashtagleri

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

instagram kullanabilmek için öncelikle internet paketinizin olması gerekir. Evinizdeki bilgisayarlardan olduğu gibi akıllı cep telefonları kısacası mobil cihazlardan da kullanılabilir. Bu cihazların işletim sistemleri genelde İOS ve Android olmaktadır. İlk zamanlar sadece fotoğraf paylaşma gibi sınırlı özelliği bulunan bu Sosyal Paylaşım Sitesi uzun bir aradan sonra Facebook tarafından satın alındı ve sonucunda yenilikleri de bizlere getirmiş oldu. instagram hashtagleri bunlardan birisidir. Fotoğraf paylaşımlarında genelde kullanılan Hashtag’ler artık durdurulamıyor diyebiliriz.

Hashtag nedir diye merak edenler için kısa bir bilgi ve örnekle bunu açıklayabiliriz. Hashtag Türkçe ’ye çevrildiğinde etiket anlamına gelmektedir. Örneğin bir konu paylaştığınızda başına # koyarak bu konuyu etiketlemiş olursunuz. Buna göre ana konunun anahtar kelimeleri gibi düşünülebilir. Bir başka değişle ise; Ankara’ya gittim. ( #Ankara’ya, #gittim ) şeklinde yapılmaktadır. Çoğu zaman Facebook ve instagramda gördüğümüz bazen anlam veremediğimiz durumlardır. Ancak kalıplaşmış bazı hashtag’ler bulunmaktadır. Bunları yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız. instagram hashtagleri ne demek diye merak edenler umuyoruz ki bu konu altından anlamadıkları yerleri yorum yazarak bizlere ulaştırabilir ve bizde yoruma cevap olarak dönüş sağlarız. Bundan sonraki işlemlerde ise anlamayan kişiler sizlerin sorduğu sorularla öğrenmiş olacaklardır.

Hashtag bana ne sağlayacak diye merak edenlere de cevabımızı verebiliriz tabi ki! Yine bir örnekle konuya değinmek gerekir ise örneğin; instagram üzerinden bir eğlence mekanında fotoğraf çekindiniz ve paylaştınız. Bu fotoğrafa attığınız başlığı ‘’ Antalya’da eğlenmek bir başka güzel ‘’ şeklinde yazarsanız instagram hashtagleri şu şekilde olmalıdır. #Antalya’da, #eğlenmek, #bir, #başka, #güzel gibi düşünülmelidir. Buradaki her bir kelime aslında aynı konuya işaret eder, aramalarda daha çok beğeni kazanılması için bu anahtar kelimelerin büyük yararı olmaktadır. Aşağıda birkaç örnek en çok kullanılan Hashtag bulabilirsiniz.

#love #tweegram #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #look #instalike #igers #picoftheday #food #instadaily #instafollow #followme #girl #iphoneonly #instagood #bestoftheday #instacool #instago #all_shots #follow #webstagram #colorful #style #fun #androhaber.net #instagramers #food #smile #pretty #followme #nature #lol #dog #hair #onedirection #sunset #swag #throwbackthursday #instagood #beach #statigram #friends #funny #blue #life #art  #photo #cool #pink #bestoftheday #clouds #amazing #TagsForLikes #followme #all_shots #textgram #family #instago #orhanuzdu #igaddict #awesome #girls #instagood  #bored #baby #music #red #green #water #harrystyles #bestoftheday  #party #white #yum #flower #2012 #night #instalove #niallhoran #jj_forum

Bir cevap yazın