instagram hesabım çalındı

[Toplam:1    Ortalama:2/5]

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte tablet, telefon ve bilgisayar gibi cihazlar daha çok kullanılabilir hale gelmiş olup, internetten girilen sosyal paylaşım siteleri oldukça fazla kullanılmaktadır. İlk olarak facebook ile tanıdığımız sosyal paylaşım siteleri akıllı cihazların çoğalması ve her geçen gün kamera, video özelliklerinin gelişmesi ile farklı sosyal paylaşım sitelerinin açılmasını da sağlamıştır. Sadece fotoğraf odaklı olan ve herkesin yakından tanıdığı facebooktan sonra gelen diğer sosyal paylaşım sitesi ise instagram oldu. İnstagram hesabı da son zamanlarda hemen hemen her akıllı telefon ve internet kullanıcılarının üyeliğinin bulunduğu sosyal paylaşım sitesidir. Kullanımı diğerlerine göre daha kolay olurken bu sitede sadece fotoğraf ve kısa videolar yayınlanmaktadır. Beğeni bu sitede kalpler ile belirlenirken, canlı yayın, kısa videolarda da aynı şekil de beğeni kalpler şeklinde olmaktadır. Diğer sitelerde olduğu gibi bu sitede de yorum yapma özelliği vardır. Her geçen gün internetin aktif halde kullanılması bazı kötü niyetli kişiler için fırsat haline gelmekte olup, instagram hesabım çalındı diyerek birçok kişi araştırma yapmaktadır.

instagram hesabım çalındı diyen kişiler yazımızın devamını okuyarak bu konu hakkında detaylı bilgi edinebilir. Hesap çalan kişiler genellikle yakın olduğunuz kişilerden oluşabilir. Ya da hacker olarak adlandırılan kişiler tarafından çalınmaktadır. Bu kişileri engellemek için tabi ki kullandığını cihazlara anti virüs programları kurmalı ve bu programlar sayesinde virüslerin bilgisayarınıza yada cihazlarınıza ulaşmasını engellemelisiniz. Bunun dışın da ise yakınınız dahi olsa özel şifre, e-posta gibi bilgilerinizi paylaşmamalısınız. Aksi halde hesabınıza erişim sağlayabilir ve hesabınızı kolaylıkla çalabilirler.

instagram hesabım çalındı diyen kişiler için çözüm tabi ki çok kolay olmayacaktır. İlk olarak tabi ki hesabınızı sıfırlamak için parolamı unuttum seçeneğine tıklamalısınız. Eğer e-posta adresiniz de farklı görünüyor ise instagrama mail atarak hesabınızı almaya deneyebilirsiniz. Bunun dışın da instagrama telefon numaranız kayıtlı ise kod göndererek de hesabınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz. Bu gibi seçeneklerden herhangi birisini deneniz fakat giremiyorsanız en kaliteli yöntem instagrama hesabınızın çalındığına dair mesaj atmanız olacaktır. Bu duruma düşmemek için daha önce de belirttiklerimizi dikkate almalı ve hesap bilgilerinizi kimseyle paylaşmamalısınız.

Bir cevap yazın