instagram hesabını geri alma

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

instagram bilindiği üzere dünya genelinde insanlar tarafından sosyal bir site olarak bilinmektedir. İlk kurulduğu zamanlarda sadece fotoğraf paylaşımı yapılarak insanların ilgi çektiği şeylerden birisinin hizmetini verirken sonralarda Facebook tarafından satın alınarak ciddi bir gelişme statüsüne girdi. Bu gelişmeler demek yenilikler anlamında düşünülebilir.  Bu kadar güzel bir uygulama olmasına rağmen bazen kullanıcılar hesaplarının şifrelerini unutabiliyor. Ya da şifresini bir arkadaşıyla paylaşarak sonrasında arkadaşı tarafından değiştirilebiliyor. Şifresinin çalınması konusuna hiç değinmiyoruz çünkü instagram bu konu üzerinde ciddi bir hazırlık süreci yaparak şifre çalınmasına karşı korumalı bir şekilde ilerlemiş diyebiliriz. Bu gibi durumlarda instagram hesabını geri alma isminde bir takım işlemlerin olduğunu söyleyebiliriz.

instgram hesabını geri alma işlemleri için instagram’ın sizlere sunduğu birkaç yöntem vardır. Öncelikle site üzerinden ‘’ şifremi unuttum ‘’ linkine tıklayarak gerekli adımları doldurmanız gerekiyor. Neler yapmanız gerektiği konusunda sayfa sizi zaten yönlendirecektir. Bu işlemi akıllı telefonlarınız üzerinden instagram uygulamasını açarak yapabilirsiniz. Aynı şekilde bilgisayar ya da tablet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir.

Kesinlikle instagram hesabınızın şifresinin başkası tarafından çalındığını düşünüyorsanız ya da kesinlikle hesabınızın şifresini tüm uğraşlarınıza rağmen geri alamıyorsanız eğer instagram yetkililerine bir yazı göndermeniz gerekir. Yazınızın başlığı instagram hesabını geri alma isminde olmalıdır. Sizi yönlendiren sayfa üzerinden ulaşacağınız bir link verilecektir. Bu link Türkçe dil desteği olmayan bir sayfadır. Oradaki bilgileri Türkçeleştirerek neler yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Bunun için Google Translate kullanabilirsiniz. İnstagram Team başlıklı bir mail ile size geri dönüş sağlanacaktır. Bu mailde sizden fotoğraf istenilmesi kaçınılmazdır. Maili açtığınızda size derki; aşağıda gördüğünüz rakamları bir kağıt üzerinden kendi el yazınızla yazın ve selfie çeker gibi hem yüzünüzü hem de yazdığınız kağıdı çekerek bize iletin derler. Bu iletme durumu ise size gelen ‘’ instagram team ‘’ isimli maili yanıtla şeklinde geri göndermenizdir. Size ortalama 1 hafta içerisinde bir mail ile cevap gelecektir. Bu mailde yine size farklı bir kod ve yine bu kodu kendi elinizle yazara fotoğraf çekip göndermeniz istenir. Sonrasında size şifre sıfırlama adı altında mail gelecek ve hesabınızı kurtarabileceksiniz.

Bir cevap yazın