instagram mavi tik

[Toplam:5    Ortalama:3/5]

Sosyal paylaşım alanlarından en çok vaktimizi geçirdiğimiz instagram. Bu günlerde popületisinin iyice armış olduğu, misal çalışan insanların molaların da hemen instagram bakmak için o 15 dakikalık da olsa zamanlarını harcadıkları sosyal mecra. Baktığımız da kimi zaman orada yapılanan videolara deliler gibi gülüyor, kimi zaman eski sevgilimizin yeni kız arkadaşıyla çekildiği fotoğrafı görünce sinirleniyoruz tabi bunlar bizi instagramdan elbette alıkoymuyor aksine daha çok bağlıyor. Kimi zaman kendimizi kanıtlamak, kimi zaman insanlara kibir arz edecek kıskandıracak paylaşımlarda bulunmak, kimi zaman da üzüntülerimizi paylaşmak için kullanıyoruz. Artık çokça da iyi kullanır olduk. Yaşlı olan büyük annelerimize kadar herkes de kullanmaya başlamış bulunmakta. O halde bu ağdaki yani instagram mavi tik nedir.

Bu kadar rövanşta olan bir sayfada takipçiler, beğeniler derken bu yapılmış olan, sadece bir takım insanlar da görülen isminin soyadının, ya da kurulmuş olan sayfanın yanın da bulunan mavi tik de ne oluyor. Bu konuyu sizler için hemen açıklığa kavuşturalım. instagram mavi tik, hesapların gerçek olduğunu belirtmek amacı ile yapılmaktadır. Bunu belirtirken sahte hesapların diğerleri olduğunu da belirtmek. Genel olarak tanınmış kişilerin, ünlülerin Demet Akalın gibi şarkıcıların hesabı onaylatıldığı için mavi tik işareti bulunmaktadır. Mavi tik olan kullanıcılarda diğer sahte hesapları şikayet edip kapatma hakları da bulunmaktadır.

Peki, instagram mavi tik bizde yapabiliyor muyum? Aslında çok zor bir ihtimal! instagram da mail atabilirsiniz bu konuyla ilgili ama kesin onaylarlar diyemiyoruz. Ülkemizde iletişim halinde olan kurumlar var oralara yapmak istiyorsanız mavi tik’i mail atabilirsiniz. Süreç içerisin de onaylamaya sundukları için ya da o taraftan cevap alma durumunuz olur mu bununla alakalı net bir bilgi olmadığından herhangi bir yönlendirme yapamıyoruz. Mavi tik bakıldığında tescillenmek gibi bir şey. instagram seni onaylamış oluyor. Bunu da sadece mail olarak da değil bir bakıma kurul gibi belirli düzenekten geçmek gerekiyor seni onaylamaları gerekiyor. Arka kısımda tüm bilgilerinin doğru olması gerektiğini unutmayın. Bilgilerin doğruluğu gerçekçiliği her yerde olduğu gibi instagramda tescilletmek içinde büyük önem arz etmektedir.

Bir cevap yazın