instagram özellikleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

2010 yılında tanıştığımız sosyal paylaşım sitesi instagram, ilk olarak fotoğraf paylaşım sitesi olarak dikkat çekmişti.  En güzel anların görüntülerin, en değerli hikayelerin paylaşıldığı instagram bugün oldukça geniş bir platform olarak karşımıza çıkıyor. instagram özellikleri ve kullanım alanı da daha da gelişerek, video ve fotoğraf paylaşılan, canlı yayın yapılabilen, mesaj ve yorum, beğeni ve daha birçok özelliğe sahip bir sosyal medya ağı haline geldi. instagram, bilgisayarlarda, İOS ve Android işletim sistemiyle kullanılan akıllı telefonlarda kullanılabilmektedir. Kısa sürede ülkemizde ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşan uygulama ile hayranı olduğunuz ünlüleri, sanatçıları an be an takip edebilir, alışveriş yapabilir, özel hayatınızla ilgili tüm anılarınızı, video veya fotoğraf şeklinde paylaşırken arşivleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra instagram özellikleri içerisinde en önemlisi, kullanım kolaylığıdır. Çok basit bir şekilde herkes instagram kullanabilir. instagram üzerinden paylaşım yapmak, dünyanın neresinde olursanız olun ulaşılabilir olmanızı sağlar. Uzakta olan yakınlarınızı, ailenizi instagram’dan takip ederek uzakta olmanıza rağmen onlardan sürekli haberdar olabilirsiniz. Şu anda dünya genelinde yaklaşık 30 milyon kişi İnstagram kullanmaktadır. Etkin bir kullanıcı olduğunuz takdirde paylaşımlarınızı bu kitleye ulaştırabilirsiniz. instagram’daki ek uygulamalar ile fotoğraflarınızı filtreleme ve düzenleyerek, daha iyi ve kaliteli paylaşımlarda bulunarak daha çok ilgi çekebilirsiniz.

instagram özellikleri arasında kullanıcıların değişmesini beklediği özellikler de var elbet. Bunların başında fotoğrafların kare dışında yayınlanamaması. Kolaj özelliği ile bu biraz giderilmiş olsa da birçok kullanıcı tekil fotoğrafların dikdörtgen, daire veya farklı şekillerde paylaşım olanağı bulunmasını bekliyor. Özellikle manzara fotoğraflarında sadece kare şeklindeki fotoğrafların paylaşılabilmesi özelliği eksi puan olarak değerlendirilebilir. Öte yandan, instagram’ın bilinmeyen birçok özelliği bulunuyor. Bunlardan bazıları ise, takip ettiğiniz kişilerden uyarı almak için Gönderi uyarılarını etkinleştir özelliğini etkin hale getirmek. Başkalarının etiketlerini kaldırma imkanı, arama geçmişini temizlemek. Fotoğraflarda kullandığınız filtrelerin yanı sıra fotoğrafların parlaklığını, kontrastını renk dolgunluğunu da değiştirebilirsiniz. Daha az veri kullanmak için, mobil ağ kullanımı seçeneğinin altındaki daha az veri kullan butonunun aktif hale getirerek veri tasarrufu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın