instagram satış arttırma

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

instagram son zamanların en iyi sosyal paylaşım sitelerinden birisi olurken, akıllı telefonlar sayesin de kullanıcısı her geçen gün daha fazla hale gelmektedir. instagram sadece fotoğraf paylaşılması ile ön plana çıkmış ve her geçen gün yeni bir yenilik ve güncelleme ile oldukça profesyonel hale gelmiştir. Diğer sosyal paylaşım sitelerine büyük bir rekabet yapmasını sağlamış ve şuan da milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. İnsanların birçoğu ise instagram’ ı satış yapma olarak kullanmakta olup bu durum ise oldukça avantajlı hale gelmiştir. instagram satış arttırma olanağı ise sizlere bağlı olup, bir satış sitesi açarken önemli olan kurumsallıktır. Yani doğru strateji ile satışlarınızı arttırabilir ve bu şekilde kar oranınız oldukça artabilir.

instagram satış arttırmak için daha öncede belirttiğimiz gibi kendinize kurumsal bir imaj belirlemeli ve o şekilde satış yapmaya başlamalısınız. Firma bilgilerini kesinlikle doğru yapmalı ve doğru şekilde bilgiler vererek üyelik işlemlerini doldurmalısınız. Web siteniz olan e-ticaret siteniz mutlaka olmalı ve onu siteniz de belirtmelisiniz. Ürünleri instagram da paylaşırken ürünler hakkında detaylı bilgiye yer vermeli ve ziyaret eden kişi ürün hakkında her detayı okuyabilmeli ve anlayabilmelidir. Örneğin ayakkabı ticareti yapacak olan kişi, ayakkabının numarasını, topuk boyunu ve rengini ve nasıl sipariş vereceği bilginin paylaşılması gerekir. Aynı şekilde ayakkabının fiyatını da hemen görmelidir. Bu şekil de takipçiniz çoğalır.

instagram satış arttırmada ikinci kural ise görsel seçimidir. Ürünün görseli ne kadar etkileyici olursa o kadar talep fazla olur. Normal hayatta da bayanlar aslında alışveriş yapmak için dışarı çıkmasa da vitrinde oldukça güzel gördüğü ürünü hemen içeri girerek satın almaz mı? Tabi ki bayanların alışverişe karşı bir çekiciliği olduğu gerçektir ve ürünün görseline aşık olarak hemen satın alırlar. İnstagramda da aynı şekilde görseli ne kadar özel ve güzel seçer ve belirlerseniz o kadar fazla talep olur. Tabi sayfanızın takipçi sayısı da oldukça önemli olup, takipçinizi de kurumsal kimliğiniz ve takipçisi fazla sitelere reklamlarınızı vererek arttırabilirsiniz. Takipçi arttırmanın en kolay ve en hızlı yöntemi ise takipçi satın almaktır hatırlatırız.

Bir cevap yazın