instagram takipçi

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Günümüzde internet kullanımının ne denli yükseldiğini görmek için sayısal verilere ihtiyacımız kalmadı. Başımızı kaldırıp çevremize baktığımızda, her 3 insandan 2 sinde telefon olduğu su götürmez bir gerçek. Sosyal mecralara göz gezdirdiğimizde, Dünya da 500 milyon insanı aşkın kişinin faydalandığı, fotoğraf paylaşım ağı ‘İnstagram’ çıkıyor karşımıza. İlk zamanlarda sadece fotoğraf paylaşımı ve fenomenlik anlayışıyla kendini gösteren bu site, artık bununla da yetinmiyor ve bir iş platformu haline geldi. Pazarlama alanında ciddi kazançlara zemin hazırlıyor. Hâl böyle olunca instagram kullanıcılarının instagram takipçi sayıları da önem kazanıyor. Çünkü bana sorarsanız ben birini takip edeceğim zaman ya da instagram üzerinden alışveriş yapacağım zaman, gözüm ister istemez takipçi sayısına kayıyor ve bura da ki artış beni o profile itmiyor değil.

Aktif instagram takipçi kullanıcılarının kafasında tek bir soru var; İnstagram da nasıl takipçi arttırabilirim? İşte bu nokta da aslında karşımıza çok seçenek çıkıyor. Bunlardan en kolay ve ulaşılabilir olanı; takipçi satan siteler. Pazarlama stratejisinin iplerini eline alan bu mecranın arka yüzünde takipçi satın alınıyor olması, aslında bizi pekte şaşırtmıyor. Tabi ki tek çözüm bu değil. Gayretle ilerlersek de bununla başa çıkabiliriz. Yani, eğer takipçi arttırmak istiyorsak dikkat etmemiz gereken bazı koşullar var, bunları uygulayaraktan başarıya ulaşabiliriz; Etiket/hashtag; Kelimeyi tanıtmamız gerekirse, paylaştığımız fotoğrafların ilgili kişilere ulaşımını sağlıyor. Bu meşakkatli yolda en önemli etkenlerden biri olduğu kesin. Asla tek demiyorum. Yüklediğimiz fotoğrafla uzaktan yakından alakası olmayan etiketler yaparsak istediğimiz noktaya ulaşamayız. Doğru ve yerinde kullanmalıyız.

Kolaj/Efekt; Doğru filtre yapıp dikkatleri üstüne çekersen her şey harika olabilir! instagram takipçi olarak Fotoğraflarımızı daima canlı ve ilgi çekici tutmalıyız. Güncellik/Özgünlük; Profilimizi boş bırakmamalıyız. Bir gün boyunca 10 fotoğraf atıp sonraki bir haftayı boş bırakırsak hiç bir işe yaramaz. Ve bence en önemlilerinden biri de özgün olmak. Evet, fenomenleri takip ederek onlardan bir kaç taktik alabiliriz ama benliğimizi kaybetmemek çok önemli. Seni takip etmeliler çünkü profilinde seni herkesten farklı kılan bir şeyler mutlaka olmalı!

Bir cevap yazın