instagram-reklam-vermek

instagrama reklam vermek

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Sosyal Paylaşım Siteleri arasında en seçkin olanlardan birisi de Facebook’tan sonra instagram gelmektedir. Dünya’da etkili olduğu kadar Türkiye’de de etkili bir şekilde kullanıcı sayısına sahip olan instagram birçok alanda ticari anlam ifade etmektedir. Özellikle ürün satışı yapan firmaların etkili bir şekilde kullandıkları instagram, bireysel kullanıcılar için sadece fotoğraf ve video paylaşımı değil ticaret anlamında da faaliyetlerinin olduğu gözlemlenmektedir. Özellikle yeni sayfa açan kişiler açma istekleri arasında instagrama reklam vermek konusunda da arayışlar içerisindedir.

instagrama reklam vermek zannedildiği kadar zor değil. 30 Eylül tarihinden bu yana instagram reklam konusunda büyük çalışmalar yaparak nihayetinde aktif hale getirdi. Ülke olarak başta Türkiye olmak üzere, Hindistan, Meksika ve Güney Kore dâhil bu ülkelerde reklam politikasını işletmeye başlayan instagrama Türkiye’den ilk olarak önemli markalar reklam vermeyi başardılar. Bu firmalar; Turkcell, Vodafone, Trendyol, Modagram ve Boyner şirketleridir. E-ticaret siteleri, Seyahat, Eğlence ve Perakende sektöründe ivme kazanmak için başlatılan bu çalışmalar nihayetinde instagram’ın istediği şekilde olmuştur. Şuan için yavaş adımlarla reklam politikasını sunan instagram işi ağırdan alsa da ileriye dönük amacını ortaya koymak adına çalışmalarına devam ediyor. Bunun için kısa zaman sonra API ve Power Editor üzerinden kontrol edilebilir hale getirileceği yönünde haberleri de doğruladı.

İnstagramda eğer bir hesap sahibiyseniz reklam yayınlayabilirsiniz. Reklama izin verilen kullanıcılar ise şuan için Power Editör ve Facebook reklamlarının API’sine yetkili olan kişiler tarafından mümkündür.  Reklam veren firmaların ya da kişilerin özellikle instagram hesabı olmasına gerek yoktur. Ancak reklam verenin instagram hesabının olmaması kendi verdiği reklamlara kısıtlı erişim hakkına sahip olduğunu söyleyebiliriz.  instagrama reklam vermek oldukça kolay bir iştir. Reklamları nasıl görebilirim diyen kişiler ise takip ettikleri sayfaların görselleri arasında görmeleri mümkündür.  Reklam verenin istediği şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Yatay ya da dikey formatlarda diyebiliriz. instagram reklamlarının analizlerini ise Power Editör üzerinden reklam yöneticisinden görüntüleyebiliyorsunuz.  Daha önce Facebook üzerinden reklam verdiyseniz eğer karşınıza bire bir benzerlikler çıkabilmektedir. Bu arada reklam videoları önceden 15 saniye iken yapılan güncelleme ile 30 saniyeye kadar çıkarılmıştır.

Bir cevap yazın