instagramda satılacak ürünler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Fotoğraf paylaşım sitesi instagram, alışveriş yapılan bir site olarak da son zamanlarda tercih edilen bir sosyal paylaşım sitesidir. Özellikle bayanların tercih ettiği bu instagram üzerinden satış giderek yaygınlaşıyor. Bu yolla kolay yoldan satış yaparak para kazanan birçok kişi var ve oldukça iyi cirolar sağlıyor. instagramda satılacak ürünler seçerek siz de bu yoldan para kazanabilirsiniz. Satılacak ürünleri iyi seçerseniz ve takipçi kitlenizi arttırırsanız ilerleyene zamanlar da bu konuda başarı sağlamanız mümkün. instagram hesaplarına baktığınızda, satılan ürünleri inceleyerek ne satmanız gerektiğiyle ilgili fikir edinebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda, örneklerle instagram üzerinden ne satabileceğinizle ilgili fikir vermeye çalışacağız.
instagramda satılacak ürünler içerisinde tartışmasız ilk sırada ayakkabı geliyor. Bunun nedeni ise ayakkabı konusunda bayanların zaafının olması. Ayrıca, takı, hediyelik eşyalar, özel ürünler, isimli kolyeler, bileklikler, işlemeli çantalar gibi mevcut yaratıcılığınızı sergilerken para da kazanabilirsiniz. Öte yandan instagram satışı yapanlar aile bütçesine katkı sağlıyor. Birçok ürünün satıldığı instagram’da ayakkabı satışında giderek artış yaşanıyor.  Siz de instagram üzerinden satış yapmak istiyorsanız öncelikle ne satacağınıza karar vermelisiniz. Bunun için instagram’daki butikleri inceleyin. Örneğin kozmetik ve makyaj malzemeleri de instagram’da en çok satılan ürünler arasında.
instagramda satılacak ürünler ile ilgili karar verdikten sonra yapmanız gereken ilk şey, ürün temininde sıkıntı yaşamayacağınız firmalarla anlaşmak. Eğer kendi el becerilerinizle üretim yapıyorsanız, çeşitliliği arttırmak ve ürünlerinizi sergileyecek şekilde çoğaltmak. Ne kadar çok ürün çeşidiniz olursa o kadar çok satış yapma imkanınız olacaktır. Takipçi sayınızı mümkün mertebe arttırdıktan sonra da ürünlerinizi sergilemek için yapmanız gerekenlere gelelim. Ürünlerinizi video veya fotoğraf şeklinde paylaşabilirsiniz. Örneğin bir kıyafet satışa çıkaracaksanız, bunu bir manken üzerinde aksesuarlarla süsleyerek dikkat çekici renkler seçerek yaparsanız göze hitap edecek ve dikkat çekecektir. Böylelikle satma olanağınız artar. Bunun için bir manken veya yarım manken edinmeniz sizin için iyi olacaktır. Satacağınız ürünlerin fotoğraflarında ise dikkat etmeniz gereken gerçek ürünü yansıtmanızdır. Üründe filtreleme gibi bazı değişiklikler yapmadan ürünü orijinal haliyle yayınlamalısınız.

Bir cevap yazın