instagramı bilgisayardan kullanma

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

instagram pek çok kişi tarafından kullanılan oldukça popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Dünya genelinde milyonlarca aktif üyeye sahip olan instagram her geçen gün üye sayısını artırmaya devam ettiği gibi kullanım alanını da genişletmektedir. Sosyal medya uygulamaları kişilerin günümüzde sıklıkla zaman geçirdiği internet uygulamalarıdır. Akıllı cihazların gelişmesi ve internete olan erişimin artması sonucunda sosyal ağlara olan talep arttığı gibi pek çok kişi bu tarz uygulamalar sayesinde ün sahibi olmuştur. Sosyal medya fenomeni kavramı ile çok sık rastladığımız son yıllarda instagram da bu tarz oluşumlara sıklıkla rastlamaktayız. İnstagram üzerinden profil sahibi olan kişilerin yapmış olduğu paylaşımların diğer instagram kullanıcıları tarafından beğenilmesi ve takip edilmesi ile pek çok popüler hesap oluşmuştur. İnsanların zamanlarının önemli kısımlarını harcadıkları sosyal medya uygulaması instagram 2010 yılında İOS yani İphone ve İpad için tasarlanmış bir uygulamaydı. Apple kullanıcıları arasında oldukça popüler olan uygulama yoğun talepler üzerine Android uygulamalarda da kullanılmaya başlanılan instagram erişilebilirliğini artırmıştır. İnstagram uygulaması uygulamada hesap sahibi olan kişilerin paylaşmak istedikleri resimleri uygulamada var olan profesyonel fotoğraf filtrelerinden geçirerek profillerinde takipçileri ile paylaşması mantığı üzerine oluşturulmuştur. Geçen 7 yıllık süreç içerisinde kurulum mantığını elden bırakmayan instagram gelişen ve değişen her şey gibi çeşitli değişikliklere bünyesinde yer vermiştir. Eskiden sadece İOS kanalı ile ulaşım sağlanan uygulama, instagramı bilgisayardan kullanma seçeneği ile daha fazla kişinin kullanımına ve ulaşımına olanak sağlamıştır.

instagramı bilgisayardan kullanma imkanı ile birlikte instagram uygulamasını telefonundan kullanamayan kişilerde rahatlıkla kullanabilir hale gelmiştir. Facebook’un instagram uygulamasını satın alması üzerine daha çok kişiye ulaşılabilen bir uygulama haline gelen instagram bu sayede aktif olarak milyonlarca kullanıcı bünyesinde barındırmayı başarmıştır.

instagramı bilgisayardan kullanma alternatifi için kişilerin tek ihtiyacı olan şey interneti olan bilgisayardır. Eğer instagram hesabına daha önceden bir üyelik söz konusu ise bilgisayar üzerinden üyelik bilgileri girilerek hesaba giriş yapılabilir. Kişi uygulamaya üye değil ise üye ol butonuna tıklayarak oldukça kısa bir süre içerisinde instagram uygulamasına üye olabilir.

Bir cevap yazın